Vedení NSA navštívilo Hradecký a Pardubický kraj

https://nsa.gov.cz/roadshow-pokracuje-tentokrat-vedeni-nsa-navstivilo-hradecky-a-pardubicky-kraj/V pořadí druhá zastávka vedení Národní sportovní agentury vedla do Královéhradeckého kraje.

NSA Road Show Hradec Králové

NSA Road Show Hradec Králové

 Celodenní nabitý program odstartoval u nově budovaného Sportovního centra Hradec Králové, kde si vedení prohlédlo průběh stavby multifunkčního zázemí pro tenisty. Předseda Ondřej Šebek jednoznačně kvitoval záměr výstavby tohoto multifunkčního komplexu, který bude kvalitním zázemím pro sportovce v celém kraji. Další kroky vedení NSA vedly do areálu TJ Slavia Hradec Králové, kde se vedení NSA setkalo s paní primátorkou Pavlínou Springerovou, panem poslancem Pavlem Staňkem, a také se zástupci sportovní komise města. Další zastávkou byl nový Malšovický stadion, který hostil finálový turnaj letošního ročníku McDonald´s cupu, největší turnaj pro žáky základních škol.  

Odpolední program odstartovalo setkání s panem hejtmanem Martinem Červíčkem a již tradičně od 17 hodin proběhla diskuze pro sportovní veřejnost z Královehradeckého kraje.  

Třetím regionem, který představitelé Národní sportovní agentury v rámci letošní Roadshow navštívili, byl kraj Pardubický.  

Den v tomto kraji zahájila delegace snídaní s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým, na níž byla projednána společná agenda zahrnující například součinnost NSA a kraje ve věci výstavby sportovní infrastruktury či podpory sportovců.  

Následoval přesun do několik kilometrů vzdáleného Marina kempu ve Stéblové, jehož jednatel Jiří Lejhanec představil ambiciózní plán vybudovat v této lokalitě jedno z hlavních center vodních sportů v Česku, které by poskytovalo zázemí pro kanoisty, veslaře i jachtaře (včetně jachtařské akademie pro mládež), ale také pro širokou veřejnost. V pardubické CFIG Areně předseda NSA Ondřej Šebek a ředitel odboru podpory sportu Milan Labašta diskutovali s předsedou představenstva Vladimírem Pitterem a PR manažerem Danielem Palaščákem o problematice žádostí v dotačních výzvách vyhlašovaných Agenturou. Mnoho dotazů na podmínky dotačních procesů padlo také v útrobách Sportovní haly Chrudim, kde si delegace prohlédla aktuální stav rekonstrukce prostor. Jako poslední ze sportovišť navštívili představitelé NSA dostihové závodiště v Pardubicích, aby zde s ředitelem Dostihového spolku Jaroslavem Müllerem projednali otázku případné podpory Velké pardubické ze strany státu.  

Následovalo setkání s členy Komise pro sport a na závěr dne debata se sportovní veřejností v prostorách Dopravní fakulty Univerzity Jana Pernera.  

„Oba dny byly doslova nabité sportem a návštěvou sportovních zařízení. Je pro mě velmi důležité vidět realitu, mluvit se sportovními funkcionáři, zástupci municipalit a také se setkávat se sportovní veřejností. Zatím jsem měl možnost se svými kolegy promluvit k cca 250 zástupci různých sportovních odvětví v aulách univerzit. Jejich podněty jsou pro nás velmi přínosné a zároveň také vnímám, že je velmi potřebné stále vysvětlovat a odpovídat na věcné dotazy, kdy i tázající dostávají pro ně velmi užitečné odpovědi a vysvětlení. Těším se na pokračování na jihu Moravy a také v Praze,” doplnil Ondřej Šebek. Jménem Národní sportovní agentury děkujeme všem, s nimiž jsme měli možnost diskutovat o dalším rozvoji českého sportu. Zároveň vás zveme na další pokračování Roadshow, které se uskuteční již 11. června v Jihomoravském kraji a o den později v Praze.

 

zdroj: https://nsa.gov.cz/roadshow-pokracuje-tentokrat-vedeni-nsa-navstivilo-hradecky-a-pardubicky-kraj/