Trutnovská desítka 2024

ČLÁNEK - ZDROJ TRUTNOVINKY..CZ

Letošní ročník prošel poměrně značnou obměnou, která se týkala nejen názvu závodu, ale změnám se nevyhnuly ani závodní tratě. Co se nezměnilo byl pořadatelský tým a nadšení závod posouvat jak po stránce nabídky pro závodníky, tak po stránce organizační.

Akce odstartovala v dopoledních hodinách závodem v canicrossu, kde v absolutním pořadí zvítězil na trati 3,5 km Radek Bekr se svým psím parťákem do 23 kg.

Hlavní závod na 10 km uběhli nejrychleji mezi muži Jindřich Král a v ženách Vendula Machová, na 5 km trase vyhráli Martin Písař a Natálie Strnadová.

„Vzhledem ke změně závodních okruhů jsme byli zvědaví na první reakce závodníků. Dle ohlasů to byl krok správným směrem,“ řekl Jakub Opočenský z pořádajícího Kasper Swix – Teamu.

Trať celého závodu vedla po zpevněných, dobře značených lesních cestách. Na pětikilometrovém okruhu byl její profil uzpůsoben tak, aby ji bez větších problémů zvládli i účastníci věnující se sportu jen rekreačně. To desítka byla celkově náročnější včetně závěrečné lahůdky v podobě výběhu s téměř stometrovým převýšením.

Po vyhlášení jednotlivých kategorií a tomboly, v níž se losovalo o kolo, byla odpolední část věnována dětskému programu. Nejdříve se děti rozhýbaly pod taktovkou KST Academy v rámci doprovodného programu včetně skákacího hradu a laser pušek. Běžecké okruhy pro děti byly letos zpestřeny o různé překážky dle věku malých účastníků. V cíli pak všichni malí účastníci dostali originální plyšovou pandu a další odměny od našich partnerů.

Letošního v pořadí už 11. ročníku Trutnovské 10 se zúčastnilo celkem takřka 300 závodníků. „Nezbývá než poděkovat za zázemí na Para městským lesům a parkům, lyžařskému oddílu a všem sponzorům, partnerům a dobrovolníkům, kteří měli lví podíl na hladkém průběhu celé akce,“ uvedl Jakub Opočenský.

Z trutnovského závodu se za uplynulých 10 let stala významná a oblíbená běžecká akce a pořadatelé jsou rádi, že se závodníci pravidelně vracejí. Oceňují zejména samotné místo konání – lesopark Paradráha, který běžcům nabízí výjimečnou atmosféru takřka uprostřed lesa. Díky tomu je závod skutečně terénní, s rodinnou atmosférou, o čemž svědčí i široké věkové rozpětí závodníků.

Více informací o závodu, včetně fotek, videa a výsledkové listiny naleznete na webu závodu www.kst.events/trutnovska10.